Güzelliğiniz için yapabileceğiniz en kolay uygulamalardan biri olan Dermaroller (kollajen indüksiyon terapi), mikroiğnelerle hücre yenilenmesi sağlayarak etki gösteren ve bilinen yan etkisi olmayan bir tedavi yöntemidir.

Dermaroller üzerinde yerleştirilmiş yüzlerce iğnecik bulunan silindir şeklinde medikal bir cihazdır. Ciltten geçerken, cilt yüzeyinde küçük mikrokanallar oluşturur. Ciltte oluşturulan bu kontrollü hasar, skar dokusu yaratacak kadar derin değildir ancak vücudun yara iyileşmesi için verdiği tepkiyi vermesine neden olur. Ciltte bir tamir süreci başlar ve üretilen kollajen ve elastin cildi iyileştirir, gençleştirir, sıkılaştırır. Farklı problemler için farklı boyuttaki iğnelere sahip modelleri vardır.

Dermaroller’ın kullanım yerleri

  • Saç, yüz ve vücutta genel bakım için
  • Akne skarları
  • Kırışıklık tedavisi
  • Gözaltı morluk ve torbaları
  • Selülit ve çatlak tedavisi
  • Saç dökülmesi

Dermaroller tedavisi ile mikro kanama odakları oluşturulduğu için , cildin bunu onarması 4-8 hafta süre gerektirir. Uygulama bölgesi, kişinin yaşı, problemin ne kadar zamandır devam ettiği vb. pek çok etken dahilinde bir tedavi programı oluşturulur. Bu tedavi genellikle en az 4 seans uygulanır. yüzlerce iğnecik bulunan silindir şeklinde medikal bir cihazdır.

Ciltten geçerken, cilt yüzeyinde küçük mikro kanallar oluşturur. Ciltte oluşturulan bu kontrollü hasar, skar dokusu yaratacak kadar derin değildir ancak vücudun yara iyileşmesi için verdiği tepkiyi vermesine neden olur. Ciltte bir tamir süreci başlar ve üretilen kollojen ve elastin cildi iyileştirir, gençleştirir, sıkılaştırır. Farklı problemler için farklı boyuttaki iğnelere sahip modelleri vardır.