Op. Dr. Seda ASFUROĞLU BARUTCA

Hakkımda

1981 yılında Antakya’da doğan Op. Dr. Seda Asfuroğlu Barutca ilköğretim eğitimini İstanbul Özel Parmak Çocuk İlkokulu’nda 1992 yılında, orta ve lise eğitimini ise İstanbul Erkek Lisesi’nde 2000  yılında tamamladı. Ardından  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde  tıp eğitimine başlayarak bu fakülteden ikincilikle mezun oldu.

Aynı sene Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS)’u kazanarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasına başladı. 2008 yılında Köln ÜniversitesiAnatomi Departmanı’nda Prof. Dr. Juergen Koebke ile üst ekstremite anatomisi ile ilgili çalışmalarda bulundu. 2009 yılının mayıs ayında Köln Üniversitesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi tarafından yapılan  el cerrahisi workshop’una katıldı. 2012 yılında ihtisasını tamamlayarak Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmaya hak kazandı.

Çok iyi derecede Almanca ve iyi derecede İngilizce bilmektedir. 6 uluslararası, 3 ulusal yayını ve kongrelerde 4 sözlü bildiri ve 9 poster sunumu bulunan Op. Dr. Barutca, bilimsel çalışmalarına halen devam etmektedir.